Bezbolesne laserowe usuwanie owłosienia – Depilacja laserowa Vectus Gdynia

Bezbolesne laserowe usuwanie owłosienia – Depilacja laserowa Vectus Gdynia
5 (100%) 7 głosy

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej Vectus

Istnieje wiele możliwości pozbycia się niechcianego owłosienia z różnych części ciała, począwszy od zwykłych, standardowych maszynek poprzez depilację woskiem, skończywszy zaś na depilacji laserowej.  Jedną z tych metod jest depilacja laserowa Vectus. Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z tej formy laserowego usuwania owłosienia warto wiedzieć, że nie każdy może skorzystać z tej metody laserowego usuwania owłosienia.  Co prawda istnieje wiele wskazań do tego zabiegu, ale wśród nich znajdziemy także kilka przeciwwskazań.

Wskazania do depilacji laserowej Vectus

Depilacja laserowa Vectus z pewnością pomoże w pozbyciu się albo chociaż w zmniejszeniu do minimum wielu niedogodności związanych nie tylko  z nadmiernym owłosieniem, lecz także innymi problemami zdrowotnymi.  W niektórych sytuacjach laserowe usuwanie owłosienia zalecane jest nawet przez dermatologa. Do czynników, które powinny skłonić do skorzystania właśnie z tej metody laserowego usuwania owłosienia możemy zaliczyć między innymi:

 • wrastające włoski
 • zapalenie mieszków włosowych
 • hirsutyzm

DepilacjaVectus – Depilacja laserowa Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Wrastające włoski

Wrastające włoski na nogach oraz innych częściach ciała widoczne są jako małe, czarne punkciki. Nie mogły się one przedostać przez skórę i zaczęły się skręcać. Ten często pojawiający się po depilacji problem bardzo ciężko jest zniwelować za pomocą domowych metod. Konieczna jest wtedy depilacja laserowa, która definitywnie rozprawi się z tą kwestią.

Zapalenie mieszków włosowych

To charakterystyczne wypryski o czarnym zabarwieniu, które charakteryzują się tym, że pojawiają się w okolicy ujścia mieszka włosowego. Jest to częste powikłanie po przebytej infekcji.  Pozbycie się tego problemu na własną rękę jest bardzo trudne.  W tym przypadku ulgę może przynieść tylko laserowe usuwanie owłosienia.

Hirsutyzm

Pojęcie to odnosi się  zarówno do nadmiernej ilości włosów o grubej strukturze oraz czarnym zabarwieniu jak także do tych, które pojawiają się w nietypowych częściach ludzkiego ciała na przykład na twarzy. Częsta depilacja może doprowadzić do różnych podrażnień oraz infekcji, poza tym jest bardzo kłopotliwa i czasochłonna. Problem ten może być rozwiązany tylko i wyłącznie dzięki depilacji laserowej.

Przeciwwskazania

Depilacja laserowa Vectus, jak każda metoda depilacji posiada także wiele przeciwwskazań. Do najważniejszych z nich możemy zaliczyć takie czynniki jak:

 • choroby i stany zapalne skóry
 • skłonność do powstawania przebarwień oraz blizn
 • choroby przewlekłe
 • różnorodne podrażnienia oraz inne uszkodzenia skóry
 • ciąża
 • karmienie piersią
 • zażywanie retinoidów
 • świeża opalenizna powstała na wskutek działania promieni słonecznych oraz zastosowania samoopalaczy
 • przyjmowanie preparatów oraz stosowanie kosmetyków o działaniu uwrażliwiającym na słońce

Dowiedz się więcej: https://zdrowie.wprost.pl/uroda/10137396/depilacja-laserowa-vectus-jakie-sa-jej-zalety-clinica-cosmetologica-gdynia.html

Zalecenia

depilacja pośladkówJeżeli chociaż jedna z powyższych rzeczy dotyczy nas, powinniśmy przed wizytą poinformować o tym osobę rejestrującą, a następnie także kosmetologa. Warto jednak wspomnieć, że na część tych czynników mamy ogromny wpływ. Jeżeli planujemy wykonać zabieg laserowego usuwania owłosienia powinniśmy :

 • przynajmniej miesiąc przed wyznaczonym terminem zabiegu ograniczyć przebywanie na słońcu do niezbędnego minimum. Korzystanie z solarium oraz samoopalaczy jest absolutnie zabronione.
 • odstawić retinoidy oraz inne preparaty, które zwiększają wrażliwość na słońce
 • zaprzestać używania kosmetyków, które zawierają kwasy
 • wyleczyć wszelkie urazy oraz choroby skóry
 • pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry

7 replies on “Bezbolesne laserowe usuwanie owłosienia – Depilacja laserowa Vectus Gdynia”

 1. noxturna pisze:

  Nie wiedziałam, że możliwe jest w ogóle bezbolesna depilacja laserowa 😀 Zawsze miałam inne wyobrażenie o tym zabiegu 😀

 2. Kumina7 pisze:

  Szukam dobrego gabinetu wykonującego depilację laserową w Gdyni. Najlepiej taki, w którym mają laser Vectus. Czytałam o nim wiele dobrych rzeczy, nie tylko tutaj i jestem pewna, że z niego skorzystam. Zna ktoś takie miejsce?

  • Golka pisze:

   No jest takie miejsce – Clinica Cosmetologica w Gdyni, myślę że powinno Ci się spodobać. Bardzo profesjonalne podejście, informują o wszystkich przeciwwskazaniach do depilacji laserowej, prowadzą od początku do końca za rączkę.

 3. semular pisze:

  Zastanawiające jakie są koszta takiej depilacji laserowej? Ktoś wie coś na ten temat? Opłaca się coś takiego?

  • Nersa pisze:

   Zazwyczaj jeden zabieg to kilkaset złotych i trzeba wykonać kilka powtórzeń. Może wydawać się dużo, ale pamiętajmy, że to mówimy o trwałym usuwaniu owłosienia 😛

 4. oleczka32 pisze:

  Ja się chyba jednak bym bała negatywnych konsekwencji usuwania owłosienia laserem. Też mnie zawsze zastanawiało czy jednak depilacja laserowa jest warta tego ryzyka…

  • sirka20 pisze:

   Ale przecież depilacja laserowa vectus to bardzo bezpieczny zabieg, trzeba wybrać dobry gabinet, w którym przed zabiegiem będziesz miała solidną konsultację 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 2 =