Category Archives: Czytelnia

Sprawdź, czym jest depilacja laserowa i jak ją wykonać

Depilacje laserowa to zabieg polegający na wnikaniu laserów pod skórę, dzięki czemu włoski usuwane są z ciała wraz z cebulką i korzeniem włosa. Takie usuwanie owłosienia laserem pozwala na cieszenie się długotrwałym efektem gładkiej i pozbawionej włosów skóry. Wielu zastanawia się depilacja laserowa ile zabiegów? Wykonując zabieg depilacji laserowej, trzeba się liczyć z tym, że im więcej zabiegów wykonamy tym lepszy czeka nas efekt. Przy tym zabiegu trwała depilacja jest możliwa po wykonaniu co najmniej dwóch zabiegów, dlatego zaleca się powtórzenie wykonanego zabiegu.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej:

Jest to zabieg, który mogą wykonać wszyscy. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z depilacją innymi sposobami. Laserowa depilacja w Gdyni (o niej więcej tutaj: http://vectusgdynia.pl/kobiety/) pomoże takim osobą pozbyć się przykrych dolegliwości związanych z innego rodzaju depilacją, która może podrażnić skórę i wysuszyć ją. Depilacja laserowa opinie mówią, że jest to zabieg doskonały dla każdego, zarówno dla kobiet, jaki i dla mężczyzn. Istnieje jednak depilacja laserowa przeciwwskazania, do których należy depilacja laserowa w ciąży. Jest tak ponieważ depilacja laserowa a ciąża, to połączenie, które nie jest wskazane, ze względu bezpieczeństwa zdrowia matki i dziecka. Przeciwwskazania do depilacji laserowej mają również osoby, które chorują na raka, bądź mają inne choroby skóry.

Jak się przygotować do zabiegu:

Depilacja laserowa jak się przygotować do zabiegu. Ważne jest, by do zabiegu zacząć przygotowywać się już dwa miesiące przed jego planowaną datą. A jak się przygotować?

  • Nie używać innego rodzaju depilacji.
  • Odstawić wszystkie witaminy, czy leki, które zawierają w swoim składzie produkty światło-uczulające.
  • Nie używać samoopalaczy.
  • Nie zażywać, używać żadnych produktów, które mogą wywoływać reakcje światło-uczulające.

Pielęgnacja po zabiegu:

Po zabiegu należy odpowiednio zadbać o skórę, która została poddana zabiegowi. Tylko wtedy depilacja laserowa efekty przyniesie najlepszej jakości. Po usuwanie włosów laserem należy:

  • Nawilżyć skórę.
  • Smarować skórę produktami nawilżającymi, które zawierają w sobie olejki, które w odpowiedni sposób odżywią skórę po depilacji.

Depilacja laserowa skutki uboczne:

Jest to zabieg, który nie wywołuje skutków ubocznych, bądź są one nie często spotykane. Jednak jedynym skutkiem ubocznym są oparzenia po depilacji laserowej. Jeśli jednak klient dostosował się do zaleceń przed i po zabiegu, a depilacja została wykonana prawidłowo nie spotyka się z występowaniem żadnych powikłań po tym zabiegu. Natomiast kwestia, czy depilacja laserowa boli, jest indywidualna, mówi się, że jest to zabieg całkowicie bezbolesny, któremu towarzyszyć może jedynie lekkie mrowienie.

Depilacja laserowa koszt:

  • laserowa depilacja cena za okolice bikini – 300 złotych.
  • depilacja laserowa cena za wydepilowanie pośladków, czy pachwin- 200 złotych.
  • koszt depilacji laserowej ud – 400 złotych.

Należy również pamiętać, że zaleca się wykonanie powtórnego zabiegu, by móc cieszyć się jeszcze lepszymi i trwalszymi efektami.

Więcej informacji, opinie i ceny na stronie Clinica Cosmetologica w Gdyni

Domowe sposoby na bezsenność

Bezsenność to problem, który dotyczy wielu dorosłych osób. Szczególnie kłopotliwa jest bezsenność w ciąży, ale ten problem dotyka także wielu innych osób. W radzeniu sobie z bezsennością mogą pomóc różne domowe metody. Jeśli chodzi o domowe sposoby na bezsenność, ich największym atutem jest to, że nie są one tak inwazyjne, jak środki leczenia farmakologicznego lub suplementy diety.

Continue reading →

Kłykciny kończyste

Kłykciny kończyste to schorzenie spowodowane wirusem HPV. W jaki sposób przebiega ta choroba i co można zrobić, by jej zapobiec?

Ta choroba jest przenoszona drogą płciową. Można jej zapobiec nie zmieniając często partnerów seksualnych. Szansa na zakażenie jest zwykle niewielka w przypadku, gdy oboje partnerzy dochowują sobie wierności. Jednocześnie trzeba jednak pamiętać, że nie każdy wirus HPV powoduje występowanie tak zwanych kłykcin kończystych. Niektóre typy tego wirusa nie powodują widocznych objawów, mogą za to przyczynić się do powstawania nowotworów szyjki macicy u kobiet i prącia u mężczyzn. Continue reading →

Kamica nerkowa – jak można ją rozpoznać?

Wśród popularnych schorzeń nerek należy wymienić na pewno kamicę nerkową. Schorzenie z jednej strony poważne, gdyż kiedy się go nie leczy ma fatalne konsekwencje, a ponadto chorzy odczuwają znaczny ból. Z drugiej strony, jest to choroba, którą można wyleczyć i doprowadzić pacjenta do stanu pełnego zdrowia. Continue reading →

Przyczyny choroby Leśniowskiego-Crohna

Choroba Leśniowskiego-Crohna (w skrócie ChL-C) jest przewlekłym schorzeniem, zaliczanym do nieswoistych zapaleń jelit, które jednak może zaatakować każdą część układu pokarmowego. Najczęściej lokalizuje się w końcowym odcinku jelita cienkiego, bądź w początkowym fragmencie jelita grubego, skąd jego dawna nazwa ileitis terminalis. Dziś jest zwane chorobą Leśnowskiego-Crohna, gdyż po raz pierwszy opisał je Antoni Leśniowski w 1904 roku, zaś bardziej szczegółowo uczynił to Burrill Bernard Crohn w 1932 roku. Objawy choroby Leśniowskiego-Crohna to przede wszystkim bóle brzucha, biegunki oraz pojawiające się krew i śluz w stolcu. Najwięcej zachorowań na to schorzenie odnotowuje się w wysoko rozwiniętych krajach Europy Zachodniej i Ameryki Północnej. Continue reading →

Sposoby na trądzik

Każdy chciałby, aby jego skóra była olśniewająco zdrowa i piękna. Niestety, nie zawsze jest tak łatwo to osiągnąć. Wiele osób musi się bowiem zmagać z wieloma chorobami skórnymi, z czego jedną z najpopularniejszych jest trądzik. Najczęściej mówi się o tym jego rodzaju, który atakuje dojrzewających nastolatków, ale wbrew pozorom, jest również wiele innych wersji trądziku, które mogą negatywnie wpłynąć na stan naszej skóry praktycznie w każdym wieku. Warto zapoznać się z kilkoma rodzajami tej jakże nieprzyjemnej choroby skórnej. Continue reading →

Łupież – jak się go pozbyć?

Łupież, przekleństwo milionów ludzi na całym świecie, staje się niesłychanie często balastem, który ciąży na naszych barkach dosłownie, i w przenośni. Szacuje się, że z występowaniem łupieżu ma do czynienia blisko 20% całej populacji naszej planety, natomiast przeciętnie aż 3 miliony Polaków muszą codziennie stawiać czoła temu wstydliwemu i uciążliwemu schorzeniu. Samo nasilenie występowania łupieżu na skórze głowy danej osoby jest, rzecz jasna, zróżnicowane. Istnieje szereg stadiów, które obrazują skalę problemu związanego z pojawieniem się łupieżu. Continue reading →

Grypa jelitowa – leczenie i zapobieganie

Grypa jelitowa, określana również mianem żołądkowej, to choroba wywołująca bardzo nieprzyjemne objawy. Doprowadza do przemęczenia i wycieńczenia organizmu, jednak mija samoistnie, nie pozostawiając powikłań. Najczęściej cierpią z jej powodu dzieci, jednakże dorośli równie często podatni są na zarażanie.

Continue reading →