Łupież – jak się go pozbyć?

Łupież – jak się go pozbyć?
5 (100%) 1 głosy

Łupież, przekleństwo milionów ludzi na całym świecie, staje się niesłychanie często balastem, który ciąży na naszych barkach dosłownie, i w przenośni. Szacuje się, że z występowaniem łupieżu ma do czynienia blisko 20% całej populacji naszej planety, natomiast przeciętnie aż 3 miliony Polaków muszą codziennie stawiać czoła temu wstydliwemu i uciążliwemu schorzeniu. Samo nasilenie występowania łupieżu na skórze głowy danej osoby jest, rzecz jasna, zróżnicowane. Istnieje szereg stadiów, które obrazują skalę problemu związanego z pojawieniem się łupieżu.
Specjaliści twierdzą, że każdy człowiek ma na swojej skórze obumarłe komórki, które są wypychane i zastępowane przez nowe komórki. Problem w tym, że nadmierne ich obumieranie skutkuje widocznym białym płatowatym nalotem na skórze głowy, które często jest maskowane przez porastające wokół włosy. Maskowane, bądź uwypuklane i stające się jeszcze bardziej widoczne, w zależności od koloru włosów. Blondyni, lub blondynki będą w stanie częściowo zatuszować tę przypadłość, czego nie można powiedzieć już niestety w przypadku osób, które są szatynami, lub brunetami, gdyż ciemny kolor ich włosów tylko spotęguje rażącą widoczność tego schorzenia.

Czytaj też: Wypadanie włosów po ciąży

Owa dolegliwość jest względnie niegroźna, z punktu widzenia jej widoczności dla innych osób w pierwszej, początkowej fazie jej rozwoju. Z każdym kolejnym tygodniem jej nieleczenia, bądź nieprawidłowego podejścia do danego jej rodzaju, nie dość, że staje się zauważalna dla osób w naszym otoczeniu, to jeszcze może przeobrazić się w prawdziwą katastrofę, która między innymi, pociągnie za sobą nieustanne wypadanie włosów. W tak zaistniałym przypadku, grzechem byłoby zlekceważenie tego problemu. Jedynie wizyta w gabinecie trychologa może dać nam nadzieję na poprawę stanu naszej skóry głowy, oraz skuteczne uporanie się z akumulującym się bez przerwy łupieżem.

Zobacz: Lekarz – Trycholog Gdańsk

Trycholog – dermatolog, to osoba, która dzięki swojemu „know-how” i wieloletniej praktyce lekarskiej wybawi nas od smucącego utrapienia nękającego ludzi we wszystkich rejonach świata. W trakcie kuracji u trychologa zostaniemy zaznajomieni z dwoma podstawowymi metodami badań, które będą ukierunkowane na ustalenie dokładnej przyczyny dolegliwości, z którą zwykle walczymy od lat. Trichoskopia i trichigram, to dwa sposoby na rozwikłanie zagadki występowania łupieżu na naszej skórze głowy. Trichiskopia da nam rozwiązanie jeśli chodzi o ogólny stan owłosionej części skóry głowy wraz z diagnozą dotyczącą jakości włosów, które rosną w pobliżu zarażonej łupieżem części naszej głowy. Trichigram natomiast, pozwoli nam na rozszyfrowanie naszego stanu mieszków włosowych, wraz z oceną łodygi włosa, oraz stwierdzeniem jaki wpływ na ich stan ma występowanie łupieżu.

Czytaj również: Jak sobie poradzić z wypadaniem włosów?

Komfort wykonywanych badań, połączony z minimalnym nakładem sił pacjenta w celu przygotowania się do jego odbycia przemawiają za słusznością jego przeprowadzenia. Najważniejszym jego aspektem, jest niesłychana skuteczność i trafność w zdiagnozowaniu poprawnej przyczyny wystąpienia danych oznak chorobowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

47 − = 45