Maść na rozstępy – Najskuteczniejsza metoda na rozstępy

Maść na rozstępy – Najskuteczniejsza metoda na rozstępy
Oceń artykuł

Zdecydowana większość kobiet zmaga się z rozstępami, które pojawiają się na ciele w wyniku:

– dorastania, kiedy wzrost kości powoduje napinanie skóry, a w efekcie napięcia zerwanie włókien kolagenowych, czyli powstanie rozstępu

– ciąży, kiedy ciało kobiety zmienia się, powiększają się piersi, uda i brzuch

– pod wpływem zaburzeń hormonalnych, kiedy możemy szybko przybierać na wadze

– poprzez intensywne uprawianie sportu, które powoduje, że nasze ciało się zmienia

Popularnym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem są profesjonalne kremy na rozstępy. Balsam na rozstępy może nam pozbyć się tego dokuczliwego problemu, jednakże trzeba zacząć je stosować na samym początku ich powstawania,kiedy rozstępy mają postać różowych bądź czerwonych kresek, które następnie przypominają pęknięcia, a w końcowej fazie bledną i wyglądają jak blizny. Ważne jest to, żeby dobrać odpowiedni krem do naszego problemu, na rynku bowiem funkcjonują różne rodzaje kremów, zarówno krem na rozstępy na piersiach, czy też preparaty na rozstępy na biodrach, udach, czy też innych częściach ciała.

Krem na rozstępy – co zawiera?

strialys pudełkoSubstancje, które zawierają kremy na rozstępy, mają za zadanie, przede wszystkim stymulować produkcję włókien białkowych, dlatego też ich głównym składnikiem, jest kolagen. Krem taki powinien pielęgnować skórę i zapewnić jej mocną regenerację, co powoduje zniknięcie rozstępów i zapobiegnięcie pojawieniu się kolejnych. Zazwyczaj każdy preparat na rozstępy, zawiera przede wszystkim:

1. Witaminy – głównie witaminy A, C i E, które mają za zadanie opóźnienie procesów starzenia skóry, ponadto sprawiają, że staje się ona elastyczna i gładka.

2. Wyciąg z soi – ma on w swoim składzie fitoestrogeny, które biorą udział w produkowaniu włókien białkowych. Ma on działanie przeciwzapalne, a dzięki niemu skóra staje się jędrna i elastyczna. Przede wszystkim zapobiega on powstawaniu rozstępów.

3. Wyciąg z wąkrotki azjatyckiej – w jego skład wchodzi kwas medakassiowy, jak również kway fenolowe, witaminy, alkaloidy, czy też fitosterole. Ma on działanie przeciwzapalne oraz sprawia, że skóra staje się nawilżona i jędrna. Powoduje on także stymulację kolagenu, przyspiesza gojenie się ran i znacznie spłyca rozstępy, co powoduje, że stają się one niewidoczne.

4. Związki krzemu – pomagają one pozbyć się czerwonych rozstępów, znacznie wpływają na nawilżenie skóry, jak i chronią ją przed wolnymi rodnikami. Powodują one regenerację tkanki łącznej.

Jaki jest najlepszy preparat na rozstępy?

Bardzo dobrymi opiniami w ostatnim czasie, cieszy się balsam na rozstępy Strialys, który posiada w swoim składzie, tylko i wyłącznie naturalne składniki, nie znajdziemy w nim żadnych chemikaliów, jak również sztucznych barwników, sylikonów, emulgatorów, czy też innych szkodliwych substancji, które mogą doprowadzić do przesuszenia skóry. Dzięki substancjom zwartym w kremie , stan skóry znacznie się poprawia, staje się znacznie mocniejsza i gładsza. Ten krem, to bez wątpienia najlepsza metoda na walkę z rozstępami. Żeby jednak był zamierzony efekt, ważne jest, aby stosować ten krem codziennie, najlepiej zrobić to tuż po wzięciu prysznica, ponieważ właśnie wtedy skóra najlepiej wchłonie preparat.

Kremy na rozstępy – podsumowanie

Warto używać kremów na rozstępy, jeżeli borykamy się z tym uciążliwym problemem, ponieważ nawet jeżeli nie uda nam się ich całkowicie usunąć, to dzięki specjalistycznym preparatom możemy sprawić, że będą one praktycznie niewidoczne dla oka. Ważne jest jednak to, żeby walkę z nimi rozpocząć już wcześniej, kiedy jeszcze nie przyjęły one postaci blizny, ponieważ wtedy mamy największą szansę na to, żeby się ich pozbyć. Najlepiej jednak stosować kremy profilaktycznie, zanim w ogóle rozstępy pojawią się na naszym ciele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 3 =