Sposoby na trądzik

Sposoby na trądzik
5 (100%) 3 głosy

Każdy chciałby, aby jego skóra była olśniewająco zdrowa i piękna. Niestety, nie zawsze jest tak łatwo to osiągnąć. Wiele osób musi się bowiem zmagać z wieloma chorobami skórnymi, z czego jedną z najpopularniejszych jest trądzik. Najczęściej mówi się o tym jego rodzaju, który atakuje dojrzewających nastolatków, ale wbrew pozorom, jest również wiele innych wersji trądziku, które mogą negatywnie wpłynąć na stan naszej skóry praktycznie w każdym wieku. Warto zapoznać się z kilkoma rodzajami tej jakże nieprzyjemnej choroby skórnej.

Trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy występuje najczęściej z powodu zmian hormonalnych. Choruje na niego duża część młodych ludzi. Aby zapobiec tej dolegliwości, przede wszystkim należy regularnie i dokładnie czyścić skórę twarzy każdego dnia.

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty występuje natomiast u osób już dojrzałych. Niestety, jego przyczyny są złożone i nie zostały jeszcze do końca poznane. Między innymi ten rodzaj trądziku jest powodowany przez czynniki genetyczne, a także środowiskowe, na przykład stosowanie niezdrowej diety, stres. U kobiet często występuje na tle hormonalnym. Trądzik różowaty to grudkowe oraz krostkowe wykwity rumieniowe, w większości przypadków występujące w środkowej części twarzy.

Trądzik niemowlęcy

Pewnie nie każdy słyszał o trądziku, zwanym niemowlęcym. Wbrew pozorom dość często występuje on u dzieci w pierwszych tygodniach lub miesiącach ich życia. Tak jak w przypadku trądziku różowatego, i tutaj przyczyny nie są jeszcze do końca jasne. Jego wygląd natomiast jest bardzo zbliżony do trądziku, na który chorują osoby w okresie dojrzewania.

Czytaj więcej o trądziku na stronie http://beztradziku.pl

Jedną z najtrudniejszych chorób tego rodzaju jest trądzik torbielowaty. Na skórze (głównie twarzy) osób zmagających się z tą chorobą, występują wypryski, często dość duże, wypełnione ropą. Trądzik ten jest powodowany wytwarzaniem przez nasze gruczoły łojowe nadmiernej ilości sebum. Także w tym przypadku nie wiadomo jednak, dlaczego niektóre osoby mają większość skłonność, by paść ofiarą tej dolegliwości, a niektóre mniejszą. Dotyka ona osoby w różnym wieku i różnej płci.

Sposoby na trądzik

Jak walczyć z chorobą skóry, nazywaną trądzikiem? Należy przede wszystkim dbać o czystość skóry, a także stosować zdrową dietę i prowadzić aktywny tryb życia. Ponadto warto postarać się ograniczyć stres i wystrzegać się używek.

Poza tym, istnieje wiele domowych sposobów na pozbycie się trądziku, np. maseczka z białka kurzego jajka. Jest bardzo prosta w wykonaniu. Wystarczy rozbić jajko, oddzielić białko od żółtka, a następnie ubić to pierwsze na sztywną pianę. W takiej formie nakładamy je na twarz i pozostawiamy na około 15-30 minut, a następnie delikatnie zmywamy letnią wodą.

Jeżeli jednak chcemy jak najszybciej i najskuteczniej pozbyć się trądziku, powinniśmy skorzystać z pomocy profesjonalisty. Dermatolog umiejętnie zdiagnozuje naszą chorobę, porozmawia z nami o jej przyczynach i zaleci najwłaściwszy sposób leczenia. Dzięki temu istnieje większa szansa, że na naszej skórze, po zniknięciu trądziku, nie pozostaną blizny.

2 replies on “Sposoby na trądzik”

  1. Magdalena pisze:

    Najmniej szans na wyleczenie trądziku młodzieńczego mają ci, którzy nie myją często twarzy. Bo to najczęściej jest przyczyna tego, że trądzik nie znika i wręcz często pryszcze są coraz większe. Jeśli chcesz je powstrzymać – jak najwięcej mydła, bo właśnie ono działa antybakteryjnie.

  2. Prokurator pisze:

    Z drugiej strony nie można przesadzić, bo trochę masz racji, ale jak ktoś będzie co pół godziny mył twarz mydłem to przesadzi i tak sobie zryje cerę, że trądzik będzie w takim przypadku jego najmniejszym zmartwieniem. Nie można się dać zwariować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

44 − = 38